fbpx

Заява компанії InCo home у зв’язку з ситуацією на ЖК «Камертон»

Заява компанії InCo home у зв’язку з ситуацією на ЖК «Камертон»

У зв’язку зі зверненнями інвесторів щодо термінів введення в експлуатацію об’єкта будівництва житлового комплексу «Камертон» (за адресою вулиця Річна, 4), вважаємо за необхідне оголосити про свою позицію.

Інвестиційна компанія InCo home (юридична особа ТОВ «КУА «Інвест-Консалтинг», в управлінні якого перебувають активи 15 корпоративних інвестиційних фондів), упродовж 17 років діяльності на ринку незмінно і в строк виконує зобов’язання по фінансуванню будівництва об’єктів нерухомості. Завдяки цьому компанія має репутацію надійного багаторічного партнера провідних будівельних компаній України. Великий досвід залучення інвестицій в галузь, дозволив нам стати причетними до будівництва десятків житлових комплексів площею понад 500 тисяч квадратних метрів. Зайняти своє місце в цьому переліку повинен був і житловий комплекс «Камертон», будівництво якого було профінансовано корпоративним інвестиційним фондом «Інко Преміум», керованим компанією. Увійшовши в проєкт у 2017 році, фонд виконав всі умови інвестиційного договору із забудовником ДБК «ФУНДАМЕНТ», щодо фінансування будівництва ЖК «Камертон» в необхідному обсязі та у встановлені терміни. Важливо відзначити, що частка корпоративного фонду в об’єкті становить близько 20-ти відсотків від загальної площі комплексу.

У зв’язку з останніми подіями, також вважаємо за необхідне сказати про процес фінансування будівництва об’єктів фондами під нашим управлінням. Корпоративний фонд є інститутом спільного інвестування та має особливі вимоги щодо ведення діяльності. Так, після укладення інвестиційного договору із забудовником об’єкта, фонд зобов’язаний оплатити шляхом власних коштів обумовлену документом суму. Тільки після цього можливий попередній продаж через фонд квартир в об’єкті нерухомості інвесторам фізичним особам. Цей порядок незмінний і дотримується щодо всіх об’єктів нерухомості, в будівництво яких компанія залучала інвестиції. Відзначимо, що КІФ «Інко Преміум» бере участь в будівництві декількох об’єктів, і за час своєї діяльності з 2015 року, фондом було направлено сотні мільйонів гривень на ці цілі. Також ми успішно пройшли не одну перевірку з боку держорганів, які контролюють діяльність інститутів спільного інвестування.

Компанія InCo home з великою повагою, увагою і турботою ставиться до своїх клієнтів, партнерів і дорожить своєю репутацією. Компанія нарівні з інвесторами зацікавлена ​​в готовності та здачі об’єкта, і з нашого боку було вжито всіх необхідних і можливих заходів для впливу на ситуацію для її позитивного рішення. Також ми відкриті й максимально залучені в процесах щодо проінвестованого нами житлового комплексу. Так, 28 січня 2020 ми приєдналися до Меморандуму між замовником будівництва й інвесторами об’єкта, виступивши однієї зі сторін угоди. Замовник будівництва взяв на себе зобов’язання побудувати об’єкт і отримати відповідний сертифікат в термін до 30 червня 2020 року, завершити виконання робіт і під’єднати будинок до всіх комунікацій не пізніше 31 жовтня 2020 року, допустити інвесторів до проведення ремонтних робіт в придбаних квартирах не пізніше 01 листопада 2020 року. У свою чергу, керований нами КІФ «Інко Преміум», зобов’язався після отримання від замовника будівництва квартир за інвестиційним договором і всіх документів, необхідних для реєстрації права власності на квартири, укласти з інвесторами основні договори купівлі-продажу. Хоча зазначимо, що незалежно від Меморандуму ми не маємо ні морального, ні законного права відмовити в цьому інвесторам, фактичним власникам квартир.
Жодне з узятих на себе зобов’язань за попередніми договорами, меморандумом та інвестиційним договором корпоративний фонд не порушив.

Розуміємо, що є ряд, в тому числі й об’єктивних причин, що вплинули на дотримання термінів будівництва об’єкта, однак на наш погляд, це не виправдовує ситуацію, що склалася. Компанія InCo home постійно зосереджена на забезпеченні завершення будівництва, віримо, що ДСК «ФУНДАМЕНТ» виконає всі домовленості перед інвесторами.