fbpx

За підсумками третього кварталу продажі житла на первинному ринку зросли майже на 25%

За підсумками третього кварталу продажі житла на первинному ринку зросли майже на 25%

Дані наводять в компанії InCo home, на підставі результатів обсягів продажів житла на первинному ринку з липня по вересень включно. Якщо за другий квартал, по десяти новопобудованим житловим комплексам, в будівництво яких інвестувала компанія, було продано понад 18,5 тисяч метрів квадратних житла, то за липень-вересень ця цифра зросла майже до 25 тисяч метрів квадратних.

– І за жовтень ми бачимо подальшу тенденцію до зростання, — заявили в InCo home.

У компанії відзначають, що за останні три місяці зросла також кількість квартир куплених за 100% передоплатою, а не в розстрочку. Так якщо в другому кварталі 56% квартир були куплені на умовах повної передоплати, то в третьому кварталі цей показник склав вже 71%.

– В основному тут спрацювали маркетингові інструменти — акції від будівельних компаній, також частково вплинуло зростання продажів через іпотеку. Але говорити сьогодні про значне збільшення покупок житла на первинному ринку через банківське кредитування не доводиться, число таких угод не перевищує 2-4% від загальної кількості продажів, — пояснює Богдан Серотюк, партнер InCo home.

Як і раніше найбільшим попит мають одно- і двокімнатні квартири.

– Середня ціна на наших об’єктах за однокімнатну квартиру, у введеному в експлуатацію панельному будинку, становить близько 21 тисячі гривень за квадратний метр, а ось на стадії будівництва — від 14 тисяч гривень за метр квадратний, дорожче коштують метри квадратні в монолітно-каркасних будинках: у введеному в експлуатацію будинку 29 тисяч гривень за метр квадратний, а на етапі початку будівництва близько 24 тисяч гривень за метр квадратний, — стверджує партнер InCo home.

Що стосується майбутніх цін в нових будинках через нестабільність національної валюти, вартість житла на первинному ринку в гривневому еквіваленті може зрости.

– Сьогодні ми говоримо потенційним покупцям, що в разі падіння нацвалюти до 30 гривень за долар, забудовники з високою часткою ймовірності переглянуть чинні ціни на квадратний метр. Це стосується і готового житла і тих проєктів, які знаходяться на початковому етапі будівництва. Тому заощадження в національній валюті краще вкласти в нерухомість сьогодні. Як правило, будівельні компанії при старті продажів дають на ринок обмежену пропозицію кількості квартир на об’єкті, приблизно ця цифра коливається від 50 до 100 квартир. Коли продажу закриваються відбувається перегляд цін, — заявляє Богдан Серотюк.

Для довідки:
InCo home – провідна інвестиційна компанія в галузі будівництва та нерухомості, що базується в Україні. Заснована в Києві у 2003 році. За весь час роботи компанія залучила інвестиції в будівництво 25 житлових комплексів, це понад 540 тисяч квадратних метрів житлової площі. Компанія працює з найбільшими вітчизняними забудовниками — ПБГ «Ковальська», СГ «Фундамент» та іншими. У 2018 році ТОВ «КУА «Інвест-Консалтинг» (юридична особа InCo home) провела публічну зміну власників. Угода завершилася в кінці травня, в результаті якої компанія з управління активами «Інвест-Консалтинг» була придбана Романом Бєліком і Богданом Серотюком.