fbpx

Як знизити ризики інвестицій в нерухомість в 2021 році

Як знизити ризики інвестицій в нерухомість в 2021 році

Роман Бєлік, СЕО компанії IC Realty, ділиться досвідом і порадою, як знизити ризики інвестицій в нерухомість в 2021 році.

Зміна форми фінансування, орієнтир на короткі угоди й мезонінне фінансування – ось набір з найнадійніших варіантів інвестування в нерухомість для компаній в 2021 році.

“Компанія IC Realty обрала шлях — не входити в проєкт як девелопер, а включатися в серединну стадію, коли девелопер вже вклав 15-20%. Початковий внесок девелопера дає гарантії й покриває можливі ризики інвестицій. Інвестиційна компанія вкладає 20-30%, але при досягненні певної стадії готовності проєкту, девелопер дофінансує його вже коштом банківського фінансування, відмовляючись від небанківських інвестицій. Це розумно тому, що співпраця з банком вигідніша для девелопера”.

Вибираючи такий підхід компанія має меншу прибутковість, але і менше ризиків. Але через те, що мезонінний інвестор орієнтований на інвестиції з середнім рівнем ризику, то і до прибутковості вимоги нижчі.

“Хороший приклад — проєкт з місцевою будівельною компанією в Гамбурзі (Німеччина), де ми мезонінний інвестор, що зайшов на 9-місячний інтервал. Ціни на нерухомість в Німеччині навряд чи будуть схильні до різких коливань, вони не зловлять 15-20% варіацію і не впадуть низько. Водночас, навіть якщо такий сценарій почнеться, країна під’єднає компенсатори та буде стимулювати цей сектор, підтримуючи ціни заради стабільності. Грати в коротку і страхуватися гарантіями з боку активного учасника процесу — розумний вибір”.

В сьогоднішніх умовах, мезонінна інвестиція, як така, що слідує за інвестицією активного учасника процесу — правильний шлях.

“Девелопер створює бізнес, розуміє ризики, керує процесом, і коли він починає проєкт, стандартно внесок девелопера або активного учасника бізнесу становить близько 15%. Банки приходять на більш пізні стадії. Вони готові фінансувати бізнес, коли він досяг певної зрілості й проєкт вже генерує грошовий потік, стає більш прорахованим, більш зрозумілим. Мезонінний інвестор — це серединний соінвестор, який заходить другим в проєкт і в такий же черговості виходить з нього”.

Компанія IC Realty – партнерський європейський офіс інвестиційної компанії InCo home.