fbpx

Як заробити на нерухомості в Україні. Поради експерта InCo home

Як заробити на нерухомості в Україні. Поради експерта InCo home

Нерухомість залишається популярним інвестиційним інструментом в Україні. Один з ключових способів як заробити на нерухомості для інвесторів – стати власником орендованої власності, другий – купити з метою перепродажу.

Яку нерухомість та де краще купувати аби гарантовано отримати прибуток, а що купувати взагалі не варто ділиться Богдан Серотюк, співвласник та керуючий партнер компанії InCo home.

– Цінність нерухомості – це в першу чергу три М: місце, місце і ще раз місце. Далі якість будівництва – ми бачимо це і по своїх об’єктах, в будівництво яких інвестувала компанія і по ринку в цілому, що найбільший попит зараз на житло класу «комфорт» і «комфорт +». Що обирає сьогодні інвестор, і це підтверджується даними з продажів, – одно-двокімнатні квартири, площею від 45 до 80 м.кв. Щоб гарантовано отримати прибуток, потрібно ретельно обирати забудовника, репутація девелопера – гарантія, що об’єкт буде добудований й зданий, а оскільки українська нерухомість недооцінена і буде рости в ціні, то далі прибутковість буде залежати саме від якості об’єкту, – розповідає Богдан Серотюк.

Читайте також: Причини інвестувати у нерухомість або акції у 2022 році

Скільки треба витратити та скільки можна заробити на нерухомості?

– Якщо ми говоримо про покупку з метою перепродажу, то ціна квартири з початку будівництва об’єкта і на момент повної готовності зростає до 50%. На дохід безпосередньо впливають ще умови угоди й комісія забудовника до договору переуступки квартири. Судячи з продажів по об’єктах в будівництво яких інвестувала наша компанія, на найбільш популярні квартири в Києві на первинному ринку сьогодні потрібно витратити від 70 до 100 тисяч доларів.Скільки грошей вкласти в нерухомість, може залежати від толерантності інвестора до ризику. Крім того, при здійсненні такої великої покупки або вкладення важливо враховувати часовий горизонт інвестора, – уточнює співвласник та керуючий партнер компанії.

Яке інвестування найбільш вигідне: купувати квартири та перепродавати їх, чи здавати в оренду? На думку Богдана Серотюка, це в першу чергу залежить від об’єкта нерухомості та обраної інвестиційної стратегії:

– Ви купуєте інвестиційну нерухомість, щоб отримати прибуток, продавши її за вищою ціною, або щоб отримувати дохід, стягуючи орендну плату? Купівля нерухомості для перепродажу з прибутком, так званий фліппінг, вимагає покупки недооціненої нерухомості або на етапі будівництва. У цій стратегії більше ризиків, але й отримання прибутку швидше. Якщо вибрано отримання доходу від оренди, тут є свої очевидні плюси: пасивний дохід, податкові переваги, захист вкладень від інфляції, можливість використовувати нерухомість на свій розсуд. Орендарі платять фіксовану суму в місяць, яка буде рости разом з інфляцією і попитом. Головне бути готовим вкладати час і ресурси у ремонт та реновації, вміти управляти нерухомістю, тоді це буде дохідна історія.

Як заробити на нерухомості якщо це вимагає витрат значної суми початкового капіталу і також можливий борг у формі позики в банку або у забудовника (купівля на виплат)? Крім того, така інвестиція не дає негайної фінансової вигоди, а це означає, що отримання прибутку або повернення первісних інвестицій можуть зайняти кілька років. Також економічний спад може викликати труднощі з пошуком орендарів, особливо у галузі комерційної нерухомісті. Тому час коли краще інвестувати у нерухомість важливий.

– Вартість нерухомості з часом зростає, якщо вона не куплена на піку цін. Сьогодні інвестувати точно вигідно, бо ми бачимо очевидну тенденцію до зростання. Житло як на первинному, так і на вторинному ринку дорожчає і до піку ще точно далеко. За нашими прогнозами на найближче майбутнє, враховуючи ситуацію на ринку будівництва, ціна на первинному ринку наблизиться до 2000 $ за метр квадратний на старті продажів, і це ми говоримо про «комфорт» і «комфорт +». Відносно об’єкта, точно найкращий час інвестувати на етапі готовності об’єкта хоча б на рівні 20-30%, і може це трохи знизить прибутковість, але точно позбавить від ризиків вкладення в проблемний об’єкт, – впевнений Богдан Серотюк.

Існує кілька перевірених стратегій як заробити на нерухомості. Амортизація, інфляція і дохід займають перші місця для об’єктивної оцінки вкладень в загальному списку. Розуміння майбутнього інвестицій, ризиків і того, чи варто цей процес витрачених часу і грошей залежить тільки від інвестора.