fbpx

Як перевірити якість будівництва будинку перед покупкою? Рекомендації InCo home

Як перевірити якість будівництва будинку перед покупкою? Рекомендації InCo home

Практичні рекомендації від Сергія Трофимчука, глави служби технічного нагляду InCo home, чому важливо знати про справжній стан майбутнього будинку і як перевірити якість будівництва будинку.

Коли ви знайшли потенційний будинок для себе, важливо переконатися, що він дійсно відповідає опису продавця і справедливо оцінений. Не всі дефекти можна швидко і легко виправити, тут потрібен попередній огляд будинку фахівцем технічного нагляду. Це допоможе прийняти обґрунтоване рішення про вартість будинку і то скільки доведеться відкласти на майбутній ремонт.

Перевірити якість будівництва будинку перед покупкою важливо щоб, по-перше, визначити справжню вартість і стан об’єкта, по-друге, до закриття угоди попросити продавця усунути проблеми.

Як обрати фахівця, щоб оцінити якість будівництва будинку?

Перше – перевірка наявності чинного сертифіката експерта в будівництві. Це гарантія, що інспектор дотримується всіх необхідних правил і стандартів.

Наприклад, інженери й фахівці технагляду InCo home мають 20 річний досвід в будівельній галузі, сертифікати, які дозволяють працювати на об’єктах з будь-яким ступенем відповідальності СС1, СС2, СС3, десятки реалізованих під їх наглядом проєктів класу СС3.

Сертифікований, досвідчений експерт знає, на що звертати увагу і як визначати ознаки несправності. Є певні компоненти будинку, які завжди потрібно перевіряти. Після завершення перевірки замовник отримує звіт, в якому перераховані висновки.

Доречно замовнику особисто бути присутнім при огляді будинку. Таким чином, можна з перших рук на місці дізнатися про проблеми, які виявлять в будинку, що може допомогти зрозуміти їх краще, ніж покладатися на фотографії і звіт.

Спеціаліст повинен проінформувати про ступінь важливості кожної проблеми, виявленої в будинку, наприклад, чи є це проблемою безпеки, серйозним дефектом або незначною несправністю. Крім того, вказати які проблеми потребують повної заміни, а які просто необхідно відремонтувати.

Чому потрібно перевірити якість будівництва будинку перед покупкою?

Приватні будинки вимагають постійного обслуговування, яке коштує грошей. Більшість покупців житла беруть до уваги вартість виплати іпотеки, податків і комунальних послуг, але не враховують витрати на ремонт і технічне обслуговування будинку. За нашими оцінками для належного утримання будинку в сучасних умовах домовласники повинні витрачати до 3% вартості будинку щороку на технічне обслуговування.

Часто запитують: «Краще купити будинок в хорошому стані за вищою ціною або будинок, що підлягає ремонту, за нижчою ціною»? Тут немає однозначної відповіді.

Будинок, в якому за результатами перевірки виявлено багато дефектів і він продається за низькою ціною, може бути цінним для покупця. Наприклад, об’єкт вдало розташований, а покупець має час і гроші, щоб внести необхідні поліпшення. Водночас покупка будинку, що вимагає великого ремонту, може бути великою помилкою. Важливо враховувати те, як довго планується життя в будинку після покупки. Якщо це нетривалий термін, чи розумно витрачати час, гроші та чи є бажання координувати багато ремонтних проєктів.

Що стосується нового будівництва, поширена помилка, що новозбудований об’єкт, не потребує експертизі й аудиту. Хоча нова нерухомість – це не гарантія, що будинок побудований належним чином і не має дефектів.

Що повинна охоплювати оцінка якості будівництва будинку перед покупкою?

Багато що залежить від об’єкта, його індивідуальних особливостей, але базовий аудит повинен давати об’єктивне уявлення про те, які системи та компоненти використовуються в будинку, їх стан, як вони функціонують і як підтримувати в хорошому стані будинок.

Каркас будівлі. Ретельний огляд зовнішньої структури будинку. Це, як правило, перевірка простору під будинком, даху, герметичності вікон і дверей і багато іншого.

Фундамент. Хоч він і максимально прихований, проте його стан професійний фахівець зможе перевірити на наявність вторинних ознак проблем, таких як тріщини або осідання.

Ухил. При будівництві будинку ухил повинен бути в сторону від будинку, а не в його сторону. Залежно від сторони ухилу, слідує, наскільки будинку загрожує вплив води. У разі, якщо ухил зроблений у бік будинку, доведеться або змінити ухил двору, або встановити дренажну систему. Обидва рішення можуть бути дуже дорогими, тому їх слід шукати до покупки будинку.

Дах. Тут перевірка проводиться, щоб виявити можливі пошкодження або неякісний монтаж, які можуть привести до пошкодження будинку водою. Тут все важливо і стан зовнішнього покриття, чи немає тріщин або пошкоджень навколо вентиляційних отворів, крім того, перевіряється стан ринв.

Гараж може здатися не таким вже важливим, але якщо він є доповненням до будинку і його конструктивним елементом, повинен бути в належному стані. Чи добре закривається і надійно закріплені гаражні ворота? Чи є гарне ущільнення між будинком і гаражем для захисту від випадкового отруєння чадним газом? Все це перевіряється під час огляду будинку.

Сантехнічні системи. Важливо провести їх перевірку на предмет видимих ​​витоків, а також перевірка тиску води.

Електрика. При перевірці фахівець визначає який тип проводки використовується в будинку, переконається в її справності, якості системи заземлення та стану розеток. Також перевіряється електричний щит, щоб переконатися в його справності та виключити будь-які проблеми з безпекою або потенційну загрозу пожежі.

Опалення, вентиляція і кондиціювання повітря. Ця частина огляду дуже важлива не тільки для визначення необхідності дорогого ремонту, але і для визначення того, якими можуть бути ваші щомісячні рахунки за електроенергію.

Про що не розповість огляд будинку перед покупкою?

Важливо розуміти, що вирішуючи перевірити якість будівництва будинку перед покупкою, який би не був ретельний огляд, він не дасть повної інформації. Є багато речей, які неможливо дізнатися не розібравши будинок до його базової структури. Однак професійний фахівець технагляду знає, на що звернути увагу в будинку.

Оцінка якості будівництва будинку перед покупкою необхідна, щоб зрозуміти, які потенційні проблеми існують в будинку, і переконатися, що після отримання ключів вас не очікують сюрпризи. Крім стандартної оцінки будинку перед покупкою, існують додаткові перевірки, які можна провести, щоб отримати чіткіше уявлення про якість будинку.

Що отримує замовник оцінки якості будівництва будинку?

Після проведення інспекції надається детальний звіт з висновками спеціаліста. Отримавши цю інформацію, можна прийняти зважене рішення про те, чи варто робити покупку.

Якщо будинок знаходиться у відносно доброму стані, але потребує серйозного ремонту, то правильно буде укласти з власником будинку угоду, що він виконає ремонт до заселення або знизить вартість на суму необхідного ремонту. Який би спосіб не був обраний, краще мати уявлення про необхідні витрати.

Покупка будинку – це серйозне придбання, яке слід здійснювати тільки після того, як у вас є вся інформація. Щоб перевірити якість будівництва необхідні додаткові витрати й можлива затримка продажу на пару днів, але в кінцевому підсумку це в майбутньому може заощадити значні кошти.