fbpx

Восени виросте попит на житло через девальвацію гривні

Восени виросте попит на житло через девальвацію гривні

Такий прогноз дають в InCo home, очікуючи, що попит на житло зростатиме  у зв’язку відразу з декількома чинниками, що впливають на динаміку цін, і, як наслідок, — стабільність будівельного ринку.

На сьогодні, виходячи з червневого звіту НБУ, спостерігається різке зростання темпів будівництва і кількості об’єктів, які введуть в експлуатацію у 2017-2018 роках: плюс 40% від рівня 2015-2016 років. Попит же на житло залишається на рівні 2016 року, а значить є певний тиск на ціни — вони вже показали незначне зниження (на 5-7% від рівня початку 2017 року).

На думку Юрія Сокольницького, керуючого партнера InCo home на кількість угод сильно впливає обмінний курс гривні.

– При зміцненні національної валюти, спостерігається стагнація і кількість угод зменшується в кілька разів. Зараз ми проходимо саме цю стадію. Гривня стабільна, домогосподарства не бачать сенсу у взятих раніше кредитах, а отже, витрачають вільні кошти або на погашення позик, або розміщують кошти на короткі депозити в банках. Крім того, банківська система продовжує нарощувати власний капітал, відповідно до вимог регулятора. Ліквідність банківської системи показує значне зростання, банківська система стає прибутковою. Два ці фактори незабаром приведуть до падіння ставок по залученню ресурсу на короткі терміни й, відповідно, до зниження ставок на які видаються короткі кредити, — говорить керуючий партнер.

У компанії заявляють, що процентні ставки по 20-річними іпотечними програмами також впадуть, оскільки у банків виріс власний капітал. І прогнозують падіння кредитних ставок на 3-4% річних протягом найближчих шести місяців. Також сьогодні на ринок житла впливає і ситуація з цінами на сировину на зовнішніх ринках. Процес падіння цін на сталь і руду призводить до дефіциту платіжного балансу, а значить, в недалекому майбутньому, — до тиску на курс гривні.

– Ще один фактор впливу на ринок нерухомості та попит на житло сьогодні — це холодна весна і невтішні прогнози на урожай в цьому році. А значить, у вересні-жовтні можливо ще більший тиск на курс нашої валюти. Ми очікуємо, що восени почнеться девальвація гривні, а значить, різко зросте попит на житло, що будується і падіння цін на квартири припиниться, — розповідає Юрій Сокольницький.

За його словами в цій ситуації найбільш значним гравцем ринку житла може і повинен стати банк. Саме банки, маючи гарну ліквідність, а також держбанки, які мають можливість отримати фондування від держави, забезпечать фінансову підтримку тієї частини населення, яка готова до придбання житла, має офіційні доходи, але просто не мала раніше фінансової допомоги для такої покупки.

– Зниження ставок кредитування стануть додатковим стимулом до таких інвестицій. І якщо у 2016 році обсяг банківських кредитів на придбання нерухомості склав близько 736 млн.грн., То у 2017 році ми прогнозуємо обсяг на рівні від 950 мільйонів до 1 мільярд гривень, — прогнозує керуючий партнер InCo home.