fbpx

У InCo home проаналізували ринок житлової нерухомості за перше півріччя 2020 року

У InCo home проаналізували ринок житлової нерухомості за перше півріччя 2020 року

Аналітики інвестиційної компанії InCo home підсумували результати первинного ринку житлової нерухомості в столиці за перше півріччя 2020 року. Ринок нерухомості 2020 року: аналіз обсягу продажів і пропозиції, динаміки цін в першому півріччі.

Об’єм продажу

За підсумками шести місяців обсяги продажів, по 20 новим житловим комплексам, в будівництво яких інвестувала компанія InCo home, вийшли на 23 тисячі метра квадратних житла. Найгіршим місяцем для ринку став квітень, в порівнянні з другим місяцем весни 2019 року падіння продажів у квітні 2020 склало 60%. У компанії називають це негативним рекордом останніх п’яти років. У травні й червні продажі почали відновлення, зростання склало 35% в травні й ще 15% ринок повернув за перший місяць літа.

Ринок перейшов до зростання, але поки так і не повернув докризові показники. Також за останні три місяці проявляється тренд на збільшення кількості угод на умовах повної передоплати. Якщо раніше розстрочка займала від 30% і більше в структурі продажів, то останні місяці вона скоротилася до 20% від усіх продажів.

Динаміка цін

Ціна метра квадратного житла в новобудовах, споруджених із залученням інвестицій від InCo home, на сьогодні становить від 21900 грн. до 59000 грн. в залежності від класу комплексу. Ціни під час карантину не змінювалися, а з його закінченням вартість житла зросла. Це в основному пов’язано з високим ступенем готовності житлових комплексів. Протягом 6 місяців зростання цін склало від 10 до 13% за метр квадратний, наприклад, в гривневому еквіваленті в лютому-березні по комфорт-класу зростання склало 400 грн. за м2, по економ класу – від 1000 грн. до 1500 грн. за м2.

Обсяг пропозиції та ринок нерухомості 2020 в Києві

На сьогодні обсяг пропозиції в споруджуваних комплексах, в будівництво яких інвестувала компанія, понад 40 тисяч квадратних метрів. За структурою пропозиції однокімнатні квартири займають понад 43%, двокімнатні – 30%, трикімнатні – 20%, а 7% що залишилися — чотирьохкімнатні й більше. За площею житла пропозиція в залежності від класу виглядає так: однокімнатні від 31 до 63 метрів квадратних, двокімнатні від 53 до 122 метрів квадратних, площа трикімнатних починається з 85 метрів квадратних і найбільша 173 метрів квадратних, площа чотирикімнатної квартири й більше знаходиться в діапазоні 120 і понад 200 метрів квадратних.

В майбутньому на ринок буде впливати три фактори: епідеміологічна ситуація в країні, стабільність національної валюти й макроекономічні показники. У ситуації, що склалася в компанії вважають, що потрібно розвивати новий формат житла, що відповідає збільшеним вимогам до його безпеки та функціональності. Попит на квартири більшої площі зростає, що вже почало впливати на ціну. Хоча раніше ціна за метр квадратний житла з кожної додатковою кімнатою ставала менше.

І вже традиційно: іпотека як і раніше займає менше ніж 1% в структурі продажів і не впливає на ринок.