fbpx

У InCo home планують інвестувати в будівництво кількох великих об’єктів

У InCo home планують інвестувати в будівництво кількох великих об’єктів

У InCo home планують у 2019 році інвестувати в будівництво кількох великих об’єктів нерухомості в столиці. Попит на нерухомість на первинному ринку, як і раніше високий через відсутність альтернативних, цивілізованих інвестиційних інструментів на ринку, інфляційних очікувань і обмеження свободи переміщення капіталу.

За словами партнерів InCo home Романа Бєліка і Богдана Серотюка у 2018 році посилена політика фінансового моніторингу з боку банків також виступила каталізатором для інвесторів ринку нерухомості.

– Це пов’язано з перспективою введення «нульовий декларації» і припущеннями, що в такому випадку нерухомість, придбана коштом заощаджень, не потраплятиме під додаткове оподаткування, — пояснює Богдан Серотюк.

У 2019 ці очікування продовжать формувати значну частину інвестиційного попиту на нерухомість. У подальшій перспективі це може змінитися, якщо Україна змінить законодавство відповідно до вимог BEPS (Україна має намір виконати вісім дій плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування BEPS).

– В кінці 2018 року було підписано інвестиційні договори з українськими будівельними компаніями на фінансування будівництва трьох об’єктів в Києві. Ми розраховуємо, що загальний обсяг інвестицій може скласти суму, що перевищує 200 мільйонів гривень, — каже про плани Роман Бєлік.

Одним з об’єктів стане чотирьох-секційний житловий будинок на проспекті Перемоги, 72 з об’ємом понад 18 тисяч метрів квадратних житла, другий — багатофункціональний житловий комплекс на Дружби народів, 13а на 33 тисячі метрів квадратних житлової площі й понад 8 тисяч метрів квадратних громадських приміщень. І третій — житловий комплекс на проспекті Перемоги, 42 з обсяг понад 16 тисяч метрів квадратних житлової та понад 4 тисячі метрів офісної нерухомості. Терміни здачі в експлуатацію по проєктах заплановані на 2020 -2021 рік.

– Є обґрунтовані очікування, що на житло й офісну нерухомість в цих районах Києва збережеться стійкий попит. Ми вивчаємо ще кілька варіантів щоб інвестувати в будівництво. Що стосується очікувань по ринку в цілому, дуже показовим для наступного року стане перший квартал, саме його результати визначать весь майбутній рік. За умови проведення цивілізованої виборчої кампанії в Україні бізнес отримає розуміння, що дозволяє розраховувати на стабільність в країні, на сьогодні прогноз — збільшення обсягів продажів, — підсумував Богдан Серотюк.

У компанії стверджують, що у 2018 році на первинному ринку нерухомості не виправдалися песимістичні прогнози й сценарії, а показники говорять про стабільність ситуації. Через зростання обсягу пропозиції та падіння попиту різко посилилася конкуренція, що хоч і незначно, але все ж відбилося на цінах в позитивну сторону для покупців. Попри очікування не оживила ринок іпотека, поки монетарна політика, ситуація в економіці не призвели й не дають підстав сподіватися на зниження процентних ставок, а поточний їх рівень неприйнятний для сектора, тому істотного місця в структурі продажів іпотека не зайняла. Всього за минулий рік, без урахування грудневих продажів, було реалізовано понад 86 тисяч метрів квадратних житла на первинному ринку по десяти новим житловим комплексам, в будівництво яких раніше інвестувала компанія InCo home.