fbpx

Ціни на нерухомість в Україні прогноз на осінь 2021 від InCo home

Ціни на нерухомість в Україні прогноз на осінь 2021 від InCo home

Як змінилися ціни на ринку нерухомості влітку.

За липень-серпень вартість житла на первинному ринку зросла від 3% до 17% за метр квадратний в залежності від класу та готовності об’єкта будівництва. Про це заявляють в інвестиційній компанії InCo home на підставі зміни цін за новими житловим комплексам, в будівництво яких інвестувала компанія (16 житлових комплексів у Києві). Ціни на нерухомість в Україні прогноз і поточна ситуація на ринку в аналітиці інвестиційної компанії.

– По “комфорт” класу подорожчання пройшло на 7-17%, а по об’єктах “економкласу” зростання склало від 3 до 9%. Основна причина – здорожчення собівартості будівництва через подорожчання будівельних матеріалів мінімум у два рази, – пояснює Богдан Серотюк, співвласник і партнер компанії InCo home.

У InCo home називають цифри як змінилися ціни на первинному ринку влітку. Так по об’єктах класу «комфорт» однокімнатні з 47000 гривень за м2. подорожчали до 50000 гривень за м2; трикімнатні з 40000 гривень за м2. подорожчали до 44000-50000 гривень за м2. в залежності від місця розташування об’єкта. У житлових комплексах класу «бізнес» ціна за метр квадратний двокімнатних зросла з 48700 гривень до 53600 гривень; трикімнатних з 53000 гривень до 58000 гривень.

Покупців це не відлякало, в InCo home фіксують зростання обсягів продажів в червні-серпні, попри літній сезон і ревальвацію гривні, що зазвичай стримує ринок. Разом з тим в компанії впевнені, що майбутня сезонна девальвація гривні восени, істотно не вплине на ринок.

Ціни на нерухомість в Україні прогноз, що чекає ринок восени.

– Зростання цін на житлові об’єкти як на первинному, так і на вторинному ринку продовжиться. Це загальносвітовий тренд і Україна його повторює. Але ми дуже відрізняємося причинами цього явища. Якщо в багатьох економіках ціни на житло зростали на тлі наднизьких іпотечних процентних ставок, урядових стимулів, попиту на житло більшого розміру, то в Україні одним з головних драйверів попиту й активності на ринку залишається роль нерухомості, як інструменту збереження грошових коштів, – впевнений Богдан Серотюк.

По комплексах в будівництво яких інвестувала компанія в InCo home вже говорять про збільшення цін восени по об’єктах, які отримають сертифікат готовності.

– В цілому за нашими прогнозами, враховуючи ситуацію на ринку будівництва, ціна на первинному ринку наблизиться до 2000 $ за метр квадратний на старті продажів, і це ми говоримо про “комфорт” і “комфорт +” класах нового житла – прогнозує співвласник і партнер компанії InCo home.

Які фактори будуть чинити тиск на ціни на ринку нерухомості.

У InCo home причинами майбутнього зростання цін на нерухомість серед основних називають такі.

  1. Позитивна динаміка на ринку праці та зміни середньої оплати праці. Тенденція до зростання зарплат, що триває в Україні, для будівельної галузі означає подорожчання собівартості квадратного метра. Утримання фахівців на цьому ринку зобов’язує до підтримки ринкового рівня заробітних плат.
  2. Зростання цін на сировинних ринках, подорожчання енергоресурсів та матеріалів і як результат нове подорожчання будматеріалів.
  3. Зростання вартості оренди житла.

– Ще один характерний тільки для України фактор: тиск зростального попиту на ринок, через високу ймовірність подорожчання нерухомості з 2022 року із прийняттям законопроєкту №5600. З ним вводиться ПДВ за операціями з продажу квартир від будівельників кінцевому покупцю. Можливість майбутніх змін вже впливає на галузь, покупці розуміючи, що це призведе до зростання цін будуть прагнути встигнути закрити угоди до вступу нових правил в силу, – впевнений Богдан Серотюк.

Як зміниться ринок нерухомості з прийняттям законопроєкту №5600.

У InCo home впевнені, що попит інвесторів, які використовують нерухомість як інструмент заощадження коштів і спосіб заробити стимулюють галузь, у якій завдяки цьому в тому числі є доступ до капіталу і можливість залучати гроші інвесторів. Крім того, українське житло є доступним, частково й через лояльне оподаткування.

Якщо з суми собівартості будівництва об’єкта, сплачуються всі податки включаючи ПДВ, то на різницю між собівартістю і кінцевої продажною ціною об’єкта нерухомості на ринку працює підхід схожий з податком на виведений капітал. Якщо кошти, а це як правило кошти інститутів спільного інвестування (ІСІ), реінвестуються, то вони не оподатковуються, якщо ж вони виводяться у вигляді дивідендів, то обкладаються загальною податковою ставкою 10,5%.

– По законопроєкту №5600 збільшується кількість операцій на ринку житла, які обкладаються ПДВ, це якраз торкнеться ІСІ. Ринок розуміє, що закон швидше за все приймуть і фонди нерухомості, через які фінансується будівництво точно будуть додатково обкладатися ПДВ. Збільшення фіскального навантаження вплине на збільшення вартості нерухомості для кінцевого споживача, що спричинить тимчасове падіння попиту (поки покупець адаптується до нових цін), зниження обсягів будівництва і зменшення пропозиції на ринку, – ділиться прогнозами співвласник і партнер компанії InCo home.

У InCo home очікують, що звуження галузі призведе до замість очікуваного зростання надходжень до бюджету, навпаки до зменшення бази оподаткування.

– На сьогодні з нашого боку, як компанії, що управляє фондами фінансування будівництва, у зв’язку з можливими змінами будь-яких змін до договорів з інвесторами не вносилося. Хоча така дискусія на ринку йде. У нас в портфелі є ряд об’єктів, які в процесі реалізації та будуть введені в експлуатацію і у 2023 і 2024 роках, коли теоретично нові податки будуть діяти, але приймати рішення по ним девелопери будуть вже по факту остаточно прийнятого документа, – відзначають в InCo home.