fbpx

Ціни на нерухомість в Києві та продажу пішли в ріст

Ціни на нерухомість в Києві та продажу пішли в ріст

Ціни на нерухомість в Києві та продажу первинного житла продовжують зростання.

З початку 2021 року столичний ринок житла показував впевнене зростання на тлі наростального попиту й обмеженої пропозиції, а також збільшення цін на нерухомість в Києві.

Підсумки ринку за результатами першого півріччя 2021 року підводять в інвестиційній компанії InCo home на підставі аналітики продажів на ринку первинної нерухомості. Так за останні 6 місяців було продано понад 35 тисяч метрів квадратних нерухомості в 16-ти нових житлових комплексах, в будівництво яких інвестував InCo home.

– Цифри, які ми бачимо по ринку, – задовільні, в порівнянні з першим півріччям минулого року зростання склало 35% і приблизно 6% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Піковим став березень, коли було продано більш як 20% від загальної кількості житла, проданого з січня по червень включно. Влітку традиційно є зниження рівня продажів, але вже з початком осені ринок повернеться до весняних показників. З цієї причини також забудовники не поспішають з новими об’єктами, відкладаючи старт продажів на кінець серпня – початок вересня. До цього часу на ринку первинної нерухомості з’явиться більше нових пропозицій, – прогнозує Роман Бєлік, співвласник і партнер компанії InCo home.

У InCo home відзначають, що між класами об’єктів попит покупців значно змістився в бік комфорту, так по 16 об’єктам в портфелі компанії понад 24,5 тисячі метрів квадратних (70% від всіх продажів) було продано саме в комплексах класу «комфорт». Сегмент «економ» зайняв лише 9% в структурі продажів, що залишилися 21% продажів від загального обсягу припали на клас «бізнес».

– Для «бізнесу» характерна велика популярність покупки в розстрочку від забудовника. Якщо по всіх об’єктах розстрочка займає близько 30%, то при покупці квартири в об’єктах бізнес-класу до неї звертається вже понад 55% клієнтів, – каже Роман Бєлік.

У компанії прогнозують, що на ринку збережеться дефіцит якісної пропозиції й об’єктів. Причина – попит зростає швидше, ніж девелопери встигають вивести на ринок нові пропозиції.

– Сьогодні в портфелі компанії вільні близько 35 тисяч метрів квадратних житла, які ми пропонуємо на ринку. Ближче до осені, коли ринок активізується, виведемо в продаж один з наших нових об’єктів в столичному житловому масиві Березняки – це ще понад 13 тисяч метрів житлової площі. Крім того, InCo home в процесі підписання договору з будівельною компанією з інвестицій в розширення і продовження будівництва нових будинків житлового комплексу в одному з наших спільних минулих проєктів, – ділиться співвласник і партнер компанії InCo home.

Ціни на нерухомість в Києві ростуть і тенденція до збільшення вартості первинного житла зберігається. У InCo home підрахували, що у 2021 році, з травня по червень, по об’єктах з високим ступенем готовності класу «комфорт +» подорожчання відбулося на рівні від 5% до 35% за метр квадратний, по класу «бізнес» квадратний метр подорожчав від 10 до 15% уже в червні, а по об’єктах «економ» ціни збільшилися на 5% -10% за метр квадратний.

– Ціни на нерухомість в Києві будуть змінюватися в бік збільшення. Дорожчати житлова нерухомість точно буде. Хтось говорить про «бульбашку», але ми бачимо, що зростання цін пояснюється об’єктивними факторами на ринку: збільшення собівартості будівництва, зростання споживчих цін. Попит впливає, але немає ажіотажу або істотного спекулятивного тиску на ринку, на наш погляд київська нерухомість швидше недооцінена, тому її подорожчання природно, – впевнений Роман Бєлік.