fbpx

Темпи продажів житла на первинному ринку залишаються стабільними

Темпи продажів житла на первинному ринку залишаються стабільними

Про те, що темпи продажів житла на первинному ринку Києва залишаються стабільними заявляють в компанії InCo home на підставі даних продажів первинного житла в Києві за перший квартал 2019 року. За підсумками січня-березня поточного року обсяги продажів, по одинадцяти новим житловим комплексам, в будівництво яких інвестувала компанія, вийшли на 16,5 тисяч метрів квадратних житла.

– За підсумками ми фіксуємо зменшення продажів на 30%, в порівнянні з першим кварталом 2018 року, в той самий час на відміну від продажів за перший квартал 2017 року зростання склало 30%. Результати перших трьох місяців оцінюємо з обережним оптимізмом, саме цей період задає темп ринку і на його підставі можна робити прогноз ситуації на поточний рік, — каже Богдан Серотюк, партнер InCo home.

графік продажів первинного житла в Києві

 

Ґрунтуючись на аналітиці, в компанії заявляють, що найбільшою популярністю продовжують користуватися однокімнатні квартири.

– Якщо дивитися на структуру продажів по квартирах, то 70% припадає на однокімнатні, а 20% і 10% на двокімнатні та трикімнатні відповідно, — уточнює Богдан Серотюк.

У компанії відзначають відсутність платоспроможного попиту і тенденцію до його зниження, а також низький рівень іпотечного кредитування.

– За перший квартал продано сотні квартир і тільки 12 через банківський кредит. Якщо говорити за ціною за квадратний метр житла — найнижча на одному з наших об’єктів 14500 гривень. У діапазоні цін від 14,5 до 20 тисяч гривень за метр квадратний продано 45% квартир, наступним за кількістю продажів стали квартири в ціновій вилці від 25 до 30 тисяч гривень за метр квадратний, тут продано 26% квартир, — розповідає партнер InCo home.

відсоток проданих квартир в Києві

 

 

 

 

 

 

Розстрочкою покупці користуються також з обережністю, оскільки нестабільність національної валюти не дозволяє робити прогнозований в гривневому еквіваленті розрахунок по наступним платежам. Валютні коливання створюють високі ризики переплати в майбутньому.

– Протягом останніх років рівень продажів на умовах повної передоплати залишається високим і займає близько 70%, – заявляє Богдан Серотюк.

infografika-5-itogi-kvartal-2019-god

 

 

 

За твердженням партнера InCo home, вибори президента в Україні не зробили значного впливу на ринок.

– Українці продовжують інвестувати в нерухомість в умовах відсутності інших надійних і дохідних інструментів для вкладення коштів. Зміцнення гривні в лютому і березні дозволило частково простимулювати попит через маркетингові інструменти. Хоча в умовах наявності коштів у населення і нормальної платоспроможності покупок було б точно більше, — підкреслив партнер InCo home.