fbpx

Рішення НКРЕ негативно відіб’ється на цінах на нерухомість

Рішення НКРЕ негативно відіб’ється на цінах на нерухомість

Більш ніж на 10% може подорожчати житло в новобудовах через зростання тарифів на приєднання до електромереж.

Такий прогноз зробили фахівці компанії InCo home після того, як Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), збільшила питому вартість нестандартного приєднання до електричних мереж на 2017 рік на рівні 3,7-11,3 тис. Грн / кВт. Нестандартним вважається підключення потужністю понад 50 кВт або якщо відстань до точки приєднання перевищує 300 метрів по прямій лінії.

За розрахунками фахівців InCo home, в середньому в собівартості висотного будівництва прокладка всіх видів мереж займає приблизно частку у 25%. Що стосується безпосередньо електромереж, то на початковому етапі реалізації проєкту, забудовник отримує технічні умови й після підписує договір з енергетичною компанією про приєднання до мереж. Вся проєктна документація по об’єкту розробляється з дотриманням технічних умов, а також умов зазначених в договорі на підключення. У InCo home кажуть, що на практиці в ці документи включається максимальна кількість вимог, щоб якомога більше питань по Електрокомунікації вирішити коштом забудовника. Крім того, вартість підключення прораховує тільки енергетична компанія, і така широка вилка від 3,7 до 11,3 тис. Грн / кВт, не дає можливості забудовнику об’єктивно вирахувати підсумкову вартість самостійно.

За словами Сергія Трофимчука, керівника служби контролю капітальних інвестицій InCo home, як правило, ТУ від енергетиків містять ряд дуже витратних заходів.

«Наприклад, будівельникам потрібна потужність для об’єкта в розмірі 850 кВт, а поруч із будмайданчиком є ​​трансформатор з необхідною резервною потужністю. Але в ТУ компанію-забудовника зобов’язали під’єднатися до трансформаторної підстанції в трьох кілометрах, плюс виконати її реконструкцію, а також встановити нову додаткову знижувальну підстанцію з максимальними технічними характеристиками із встановленням обладнання іноземного виробництва і так далі. У підсумку, виходячи з сьогоднішніх цін на роботи та матеріали, якби забудовник під’єднався до ближніх трансформаторної підстанції то поніс би витрати приблизно у 250 000 грн за прокладку й обладнання, а за затвердженим для нього ТУ сума витрат складе понад 6,5 мільйонів гривень », – розповів Сергій Трофимчук.

Вартість оплати за підключення розраховується індивідуально для кожного об’єкта.

«Спираючись на досвід подібної роботи по минулим об’єктам, можна спрогнозувати, що нововведення призведе до збільшення на 10% і більше вартості квадратних метрів житла. Наприклад, витрати за підключення до 2017 року для 9-ти поверхового 4-х під’їзного будинку становили близько 1’800’000 гривень, тепер же це буде вартість від 2’700’000 до 8’200’000 гривень в залежності від індивідуальних особливостей об’єкта», – заявив керівник служби контролю капітальних інвестицій InCo home.