fbpx

Ринок житлової нерухомості демонструє негативний тренд зниження рівня продажів

Ринок житлової нерухомості демонструє негативний тренд зниження рівня продажів

Ринок житлової нерухомості переживає зниження продажів, про це заявляють в компанії InCo home, на підставі даних продажів первинного житла в Києві за перше півріччя 2019 року. За підсумками 6-ти місяців обсяги продажів, по 17 новим житловим комплексам, в будівництво яких інвестувала компанія, вийшли на 33 тисячі метрів квадратних житла.

– Ми фіксуємо зменшення продажів на 20%, в порівнянні з першим півріччям 2018 року. Якщо порівнювати з показниками за січень-червень 2017 року, то в цьому році ми вийшли з ростом в 30%. Просідання і відкат ринку був очікуваним, в цілому, враховуючи об’єктивні показники вітчизняної економіки, на цей рік прогнози були не найоптимістичніші, — каже Богдан Серотюк, партнер InCo home.

У компанії заявляють, що на первинному ринку зберігається перевищення пропозиції над попитом, в майбутньому розрив буде збільшуватися. Ринок житлової нерухомості й далі буде демонструвати негативний тренд зниження рівня продажів.

– Якщо в минулому році в середньому ми укладали в місяць близько 130 угод, то в цьому році кількість угод скоротилася до 105 в місяць. Ми розуміли, для того щоб зберегти показники продажів на рівні минулого року, потрібно розширювати портфель інвестиційних об’єктів. В кінці 2018 року було підписано інвестиційні договори з українськими будівельними компаніями на фінансування будівництва трьох об’єктів в Києві. Внаслідок цього, в тому числі, збільшили пропозицію до 17 житлових комплексів, — пояснює партнер InCo home.

Ґрунтуючись на аналітиці, в InCo home стверджують, що розстрочкою користується лише кожен четвертий покупець нерухомості.

– Якщо дивитися на структуру продажів, то більш як 70% угод припадає на покупку на умовах 100% передоплати, що повністю повторює позаторішні цифри, у 2018 році ця пропорція була лише трохи іншою, 60% по повній передоплаті та 40% угод купівлі житла укладалися на умовах розстрочки, — розкриває подробиці Богдан Серотюк.

На думку партнера InCo home, недавнє зниження Нацбанком облікової ставки до 17% річних не вплине на іпотечне кредитування й на ринок житлової нерухомості, це як і раніше висока ставка, що не дозволить запропонувати банкам більш вигідні кредитні умови на покупку нерухомості. Але поки українці оцінюють ризики депозитних вкладів вище, ніж ризики інвестицій в нерухомість, житло буде продаватися.

– Якщо говорити за ціною за квадратний метр житла, 16400 гривень — найнижча пропозиція на одному з наших об’єктів, а найвища – 55400 гривень. Середня ціна за метр квадратний на сьогодні близько 32 тисяч гривень. З початку року ціни не знижувалися, навпаки йде тенденція зростання цін від 200 грн до 2500 грн на метр квадратний, — розповідає партнер InCo home.

У компанії відзначають вплив зміцнення гривні в останні місяці на ринок.

– Власники заощаджень в іноземній валюті зайняли вичікувальну позицію щодо вкладення в нерухомість. З ростом курсу долара покупка для них буде більш вигідною. З початком осені, скоріше за все гривня почне втрачати позиції, зниження курсу нацвалюти частково пожвавить ринок, — впевнений Богдан Серотюк.