fbpx

Ринок первинної нерухомості втратив 15% продажів за підсумками I кварталу

Ринок первинної нерухомості втратив 15% продажів за підсумками I кварталу

Ринок первинної нерухомості втратив 15% продажів, про це заявляють в компанії InCo home ґрунтуючись на даних продажів первинного житла в Києві за перший квартал 2020 року. За підсумками січня-березня обсяги продажів, по двадцяти новим житловим комплексам, в будівництво яких інвестувала компанія, вийшли на 15 тисяч метрів квадратних житла. Торік показник першого кварталу був на рівні 17,5 тисячі метрів проданого житла.

– Таким чином фіксуємо 15% зниження в порівнянні з січнем-березнем 2019 року. За динамікою бачимо збільшення продажів в лютому місяці, частина покупців, хто раніше відкладав покупку квартири, зробили це в останньому місяці зими. Продажі нового житла фактично зупинилися, добудовуємо те, що було розпочато раніше, готуємо технічні та дозвільні документи, але поки не інвестуємо в процес нового будівництва. Із закінченням карантину ми зможемо зрозуміти в який бік буде рухатися ринок: чи збережеться динаміка зниження, або побачимо хоча б мінімальне пожвавлення, — говорить Богдан Серотюк співвласник і партнер InCo home.

У компанії впевнені, що кількість угод придбання житла в розстрочку скоротиться, також надія на відродження іпотеки відкинута ще мінімум на 3-5 років.

– За підсумками січня-березня цього року розстрочка займала 30% в загальній структурі продажів і цей відсоток залишається незмінним вже протягом багатьох років. Ринок первинної нерухомості в перспективі зіткнеться з завданням зберегти його близьким до минулих показників. Динаміка перших трьох місяців показує, що в січні 40% покупок здійснювалися в розстрочку, в лютому вже 34%, а в березні тільки 20% покупців скористалися такою можливістю. Іпотека як і раніше не впливає на ринок, в середньому в місяць продається 3-4 квартири з залученням банківського кредитування, — пояснює Богдан Серотюк.

Остання зміна цін, на об’єктах, споруджених із залученням інвестицій від InCo home, пройшла в кінці лютого і на початку березня, по комфорт-класу зростання склало 400 грн за м², по економ-класу — від 1000 грн до 1500 грн за м².

– Для будівельної галузі цей досвід буде стрес-тестом, до того ж ситуація з «Укрбудом” не додала міцності ринку і його готовності до нових викликів. Карантинні заходи вплинуть на терміни введення в експлуатацію житла, особливо комплексів з низьким рівнем готовності. Хоча прогноз по відставанню оптимістичніше після того, як будівельну галузь внесли в перелік тих, кому дозволено працювати в період карантину, — упевнений партнер InCo home.

У компанії відзначають, що зараз для будівельних компаній з’явився шанс, повернути й докласти зусиль щоб утримати кваліфікованих будівельників, які повернулися в Україну.

– Сьогодні час впровадження нових рішень в нових умовах. Надійні компанії забудовники, у яких хороший запас міцності, в наступні два-три роки перетворяться в монополістів. Невеликим компаніям пережити цю кризу буде дуже складно, якщо взагалі можливо, — впевнений Богдан Серотюк.