fbpx

Ринок первинної нерухомості у 2021 році показав впевнене зростання за I квартал

Ринок первинної нерухомості у 2021 році показав впевнене зростання за I квартал

Такі підсумки підбивають в компанії InCo home за результатами продажів на ринку первинної нерухомості в Києві за перший квартал 2021 року. Сьогодні в портфелі компанії 16 нових житлових комплексів, в будівництво яких інвестувала InCo home. За даними січня-березня обсяг продажів по цих об’єктах склав 21 тисячу 260 метрів квадратних.

– Якщо останні два зимових місяці продажі йшли на одному рівні, то в березні ми фіксували зростання на 13%. Це пов’язано ще і з тим, що покупці розуміли — нового локдауна не уникнути та прискорювали завершення угоди в умовах невизначеності. Зараз навіть з урахуванням карантинних обмежень, обсяг угод не скоротився, в середньому проводиться від п’яти й більше в день. Попит є і відділи продажів працюють з клієнтами постійно, — говорить Роман Бєлік, співвласник і партнер інвестиційної компанії InCo home.

Аналізуючи дані першого кварталу в порівнянні з 2020 і 2019 роками, в інвестиційній компанії заявляють, що ринок не тільки стабілізувався, а й вийшов у впевнене зростання. Так, в порівнянні з минулим роком, продажі перших трьох місяців зросли на 30% (у 2020 році квартал завершився на рівні 15 тисяч проданих метрів квадратних), а в порівнянні з 2019 на 20% (у 2019 році продажі першого кварталу вийшли на 17,5 тисяч метрів квадратних).

– Якщо говорити про вибір покупців, бачимо, що найбільший попит мають житлові комплекси з високим ступенем готовності. З шістнадцяти наших об’єктів по двох, які знаходяться вже на етапі здачі в експлуатацію, було продано більш як 60% площі від всього обсягу продажів за останні три місяці. Середня ціна в цих житлових комплексах: перший це комфорт-клас — від 32 до 38 тисяч гривень за метр квадратний, другий об’єкт класу А на проспекті Перемоги, де ціна за квадратний метр стартує від 50 тисяч гривень, — уточнює партнер InCo home.

У цьому році на ринку нерухомості немає вже такої розгубленості, бізнес і покупці підлаштувалися під нову реальність.

– Нерухомість один з небагатьох ліквідних, низькоризикових активів, які демонструють зростання другий квартал поспіль. Тому є стабільний інтерес інвесторів. Житлова нерухомість показала плюс в ціні від 10 до 20% в залежності від об’єкта і цей тренд збережеться, — впевнений Роман Бєлік.

В інвестиційній компанії InCo home відзначають, що попри активний інтерес до іпотеки, поки для покупців на первинному ринку нерухомості залишається більш актуальним механізм розстрочки. Так за три місяці було укладено майже 20 іпотечних договорів з понад 30 поданих запитів, нерідко самі інвестори відмовляються від іпотечного кредитування через невигідні умови. Водночас, понад 100 угод купівлі квартир було оформлено через розстрочку від забудовника.

– Житлова нерухомість продовжить зростання і в ціні й за попитом. За комерційною прогноз менш втішний, у всьому світі офісна і торговельна, крім продуктового рітейлу, падає і поки в короткостроковій перспективі змін по ній не буде, — прогнозує Роман Бєлік.

2021-04-14