fbpx

Податок на виведений капітал переформатує ринок нерухомості

Податок на виведений капітал переформатує ринок нерухомості

В InCo home вважають, що якшо буде прийнято податок на виведений капітал позитивно вплине на галузь будівництва і ринку нерухомості. Але за умови, якщо зміни прийматимуться в комплексі з іншими заходами. За словами партнера InCo home Романа Бєліка, з введенням податку, відбудеться перерозподіл попиту з житлової нерухомості в комерційну, не виключаючи падіння продажів.

– На першому етапі очікується падіння попиту на житлову нерухомість, але в майбутньому, через 3-5 років, платоспроможний попит зросте. В цілому для ринку відбудуться позитивні зміни, він стане точно цивілізованіше. У середньостроковій перспективі ми бачимо нуль, в довгостроковій — плюс, — впевнений Роман Бєлік.

Сьогодні є істотний відсоток покупців, що використовують нерухомість як спосіб вкладення або легалізації коштів, виведених з бізнесу через різні схеми. Практично в кожному об’єкті купується нерухомість з нецільовим використанням в перспективі й незрозумілою майбутньою прибутковістю.

– З огляду на теперішню ставку оренди квартир на ринку вартість житла, необхідні трати на ремонт і обслуговування, результат по прибутковості цієї інвестиції від оренди — негативний. Але для покупця це неважливо, тому що це засіб зберегти гроші, а не інструмент збільшити доходи. Попит на нерухомість є, але це неефективний попит, який не розвиває економіку і ринок, він заморожує гроші у квартирах, в яких не світяться вікна, — стверджує партнер InCo home.

З початком дії податку на виведений капітал в компанії пов’язують зростання попиту на комерційну нерухомість, бо інвестором, що превалює стануть підприємства дрібного і середнього бізнесу.

– Для підприємства інвестувати в окремі квартири — абсурдна діяльність. Чекаючи змін, вже сьогодні готуємо з великими забудовниками фонди нерухомості, які зможуть вийти на ринок відразу після введення цієї функції й формування додаткового попиту в цьому секторі. Тому однозначно ми за введення податку на виведений капітал, як складової формування інвестиційного ресурсу. Це дозволить вивільнити частину коштів бізнесу для інвестиційних цілей, але виникне проблема, куди їх витратити, через те, що відсутній цивілізований інвестиційний ринок. Поки немає альтернативи у вигляді комплексних продуктів в секторі комерційної нерухомості, ринку цінних паперів, ринку деривативів, залишається тільки можливість фінансувати власне виробництво, а це дуже вузький сегмент використання коштів, — розповідає Роман Бєлік.

За словами партнера InCo home після змін перші три роки будуть пасивними. Податок на виведений капітал буде працювати на економіку і ринок, тільки якщо закрити шляхи роботи із коштами, отриманими незаконним шляхом, і зробити обов’язковим підтвердження джерел доходу на дорогі покупки.

– Це буде працювати тільки в комплексі. Бо схеми — це все одно дешевше, ніж будь-який з видів податків. Можна вже зараз спрогнозувати, що буде при обмеженому підході. Прибуток підприємства до вилучення з бізнесу не оподатковується, але залишається необхідність і запит на розподіл коштів. І починається та сама дилема. До цього, наприклад, формувалися валові витрати, тепер будуть використовуватися нові схеми для формування інвестицій. Чи зміниться логіка ухилення. Тому податок на виведений капітал повинен стартувати одночасно з нульовою декларацією і з прозорістю формування інвестиційного ринку як такого, — заявив партнер InCo home.