fbpx

Підсумки й прогнози ринку нерухомості

Підсумки й прогнози ринку нерухомості

На ринку житлової нерухомості зростання продажів і стійкий попит. У секторі комерційної — старт фонду S&LB. Основні підсумки й прогнози ринку нерухомості називають в інвестиційній компанії InCo home

Актуальні підсумки та прогнози ринку нерухомості на 2022 рік читайте тут.

За підсумками 2020 року понад 72 тисяч квадратних метрів продано компанією з інвестицій в нерухомість InCo home на первинному ринку житла, що на 12% перевищує показник 2019 року. Весняний карантин, пов’язаний з пандемією, зіграв роль каталізатора, посиливши відкладений попит на ринку житла в другій половині 2020 року. До такого висновку прийшли в InCo home, на підставі даних аналітики продажів первинного житла в Києві за 12 місяців 2020 року.

Підсумки первинного ринку житлової нерухомості 2020

За підсумками минулого року обсяги продажів по 17 новим житловим комплексам в Києві, в будівництво яких інвестувала компанія, вийшли на 72 340 метрів квадратних житла.

– Зростання ринок точно не очікував. Можна виділити три основні чинники впливу: зниження курсу гривні, інфляційні очікування та істотне зниження процентних банківських ставок по депозитах. Останні впали з 15% річних на початку 2020 року, до сьогоднішніх 8%. І все це на тлі того, що ринок житла продовжував демонструвати динаміку зростання цін, — заявив Роман Бєлік, співвласник і партнер InCo home.

У компанії з інвестицій в нерухомість InCo home впевнені, що ці фактори будуть працювати на користь ринку нерухомості й у 2021 році.

– Якщо дивитися на криву продажів за підсумками року. Ми бачимо рівні січень, лютий, березень, потім крутий провал у квітні та травні. Незначне відновлення в червні. У другій половині літа почалося зростання, а пікових показників ринок досяг у вересні та жовтні. Тільки за 4 останні місяці 2020 року було продано майже 35 тисяч метрів квадратних, що склало 50% від продажів за підсумками всього року, — говорить Роман Бєлік.

Старт фонду S&LB в секторі комерційної нерухомості. Прогноз від InCo home

У планах компанії, посилення своїх позицій і впровадження на ринку комерційної нерухомості нового виду інвестиційної угоди — продажу зі зворотньою орендою.

– Цього року інвестиційний фонд під управлінням нашої компанії спільно з міжнародною консалтинговою компанією Cushman&Wakefield запускає для ринку ритейлу в Україні нові можливості для фінансування розвитку бізнесу. Інвестиційний фонд буде купувати супермаркети, що діють та мають окрему будівлю в операторів-власників на умовах їх зворотної оренди (sale-leaseback, скор. S&LB). Перша інвестиційна угода з одним з найбільших українських операторів уже запланована на перший квартал цього року, — заявляє Роман Бєлік.

Перспективи ринку житлової нерухомості на 2021 рік

Стабільний попит на первинному ринку житла — результат в тому числі й відсутності вибору варіантів вкладення коштів, впевнені в компанії. Це впливає також на зміну попиту, який змістився за останній рік з проєктів в економ-сегменті на користь комфорту.

– У портфелі компанії з інвестицій в нерухомість InCo home є кілька якісних проєктів в економ сегменті з достатнім рівнем пропозиції, адекватною вартістю та умовами. Але в структурі продажів тільки 12% угод припадає на даний сегмент, — уточнює співвласник і партнер InCo home.

Зміна цін в новобудовах, споруджених із залученням інвестицій від InCo home, в кінці 2020 і в січні цього року:

  • У ЖК з високим ступенем готовності зростання цін склало від 2,5% до 15,5% на 3-и кімнатні квартири.
  • Ціна за квадратний метр однокімнатних квартир зросла на 3%, а двокімнатних на 13%.
  • В середньому зростання цін відбулось від 2,5% до 20% в залежності від житлового комплексу та умов покупки (розстрочка, 100% оплата).

– Основними драйверами змін в цьому році для ринку будуть очікування ослаблення гривні, посилені загальними інфляційними побоюваннями споживача, — впевнений Роман Бєлік.