fbpx

Інвестиції в паркінг – попит та ціни на паркомісця у Києві

Інвестиції в паркінг – попит та ціни на паркомісця у Києві

Вдалі та дуже привабливі історії про інвестиції в паркінг в новому ЖК на етапі будівництва, а потім його перепродажі в 4 рази дорожчі, популярні серед інвесторів на ринку нерухомості. Українські інвестори шукають недорогі активи з високим доходом, які відносно легко підтримувати та якими легко керувати.

Якщо, на перший погляд, це виглядає так просто, наскільки реально купити паркінг у новому ЖК та заробити на перепродажі чи здачі в оренду? За даними компанії InCo home, з досвіду продажів об’єктів первинного ринку, в будівництво яких інвестувала компанія, паркінг як інвестиція приваблива більше як доповнення до основного активу, квартири або офісу.

Читайте також: Підсумки 2021 року на ринку первинної нерухомості

Можливість купити паркінг у новому ЖК, відкривається приблизно через півроку-рік після початку продажу квартир у комплексі. Щоб уникнути спекуляцій на ринку, на об’єктах застосовують правило – купівля паркомісця можлива виключно лише з одночасною купівлею квартири у будинку.

– Будівельна компанія може пустити у вільний продаж паркінги окремо від квартир, коли на об’єкті завершеного будівництва залишилися непродані одиниці, що означає ціну вищу, ніж на старті продажів паркомісць у ЖК. Попит залежить від розташування житлового комплексу, саме з точки зору можливостей для паркування в пішій доступності від будинку. Якщо є дефіцит – попит на паркінг буде високим як на покупку, так і на оренду.

За аналогією з квартирами, можна розраховувати, що з часом паркінги зростають у ціні. Наприклад, на одному з ЖК в Оболонському районі, у будівництво якого ми інвестували, на початковому етапі продажів ціни за паркомісце були від 150 тисяч гривень, вже за два роки стартова вартість зросла до 400-500 тисяч гривень, – розкриває подробиці Богдан Серотюк, співвласник та керуючий партнер компанії InCo home.

Квартири продаються швидше і здебільшого попит на паркінг збільшується після заселення будинку. За динамікою продажів, в середньому на місяць продається 27 паркомісць, співвідношення продажів – на 5 проданих квартир одне паркомісце. Важливий фактор також сезонність, на другу половину осені припадає пік інтересу до паркомісць.

Оренда паркомісця у критому паркінгу у Києві коливається від 2500 тисяч гривень у віддалених від центру районах та до 5-6 тисяч гривень у центрі. Наприклад, при купівлі стандартного паркувального місця 14 м.кв інвестиція складе 300 тисяч гривень, за середньої ціни за оренду в спальному районі Києва окупиться вкладення приблизно за 10 років, за умови, що весь цей час місце буде орендоване. Таке ж за площею паркомісце в ЖК у центральному районі коштуватиме щонайменше від 650 тисяч гривень, і при оренді інвестиції в паркінг повернуться і почнуть приносити дохід лише через 9 років.

– Такий довгий період окупності від оренди робить інвестицію малопривабливою. Купувати паркінг окремо від квартири під інвестиції не має здебільшого економічного сенсу. Паркінг – це зручність та додаткова вартість до основного об’єкта. У Києві є можливості залишити машину біля будинку, платні паркування та паркінги, нарешті, страховка машини (КАСКО) – це сума в межах 6-8 тисяч гривень на рік. Паркінг – це насамперед комфорт, а не вимушена потреба, – упевнений Богдан Серотюк.

Залежно від класу об’єкта в середньому по житлових комплексах, у будівництво яких інвестував InCo home, кількість місць для паркування коливається в межах 20% – 50% від кількості квартир.

– Паркінг дорогий об’єкт будівництва та обслуговування. З цієї ж причини будівельна компанія може залишати в межах 10% паркомісць під оренду для майбутньої керуючої компанії ЖК, тим самим забезпечуючи ресурсом на обслуговування паркінгу. Щоб інвестиції в паркінг були успішними для роздрібного інвестора, потрібний збіг цілого ряду факторів: стійкий попит на оренду паркінгів у місці покупки, зручне розташування самого місця в паркінгу, адекватні тарифи за обслуговування та низька первісна ціна продажу. І навіть при збігу всіх складових, паркомісця правильно розглядати як вдале доповнення до власності, що приносить дохід та яку вони можуть підтримувати, – радить керуючий партнер InCo home.

На сьогодні вартість паркінгу в новому ЖК по районах Києва (дані по об’єктах InCo home) у Шевченківському та Солом’янському районах ціна в діапазоні від 500 тисяч до 1 мільйона 300 тисяч гривень, в Оболонському районі від 200 до 600 тисяч гривень за паркінг, у Дарницькому районі від 300 до 500 тисяч гривень, у Подільському близько 300 тисяч гривень, у мікрорайоні Березняки від 500 до 750 тисяч гривень за паркінг.

Динаміка запитів користувача щодо інвестиції в паркінг або оренду паркінгу в Києві на підставі аналітики Google trends

інвестиції в паркінг