fbpx

Інвестиції в нерухомість Кіпру. Прогнози й можливості у 2021 році

Інвестиції в нерухомість Кіпру. Прогнози й можливості у 2021 році

У найближчому майбутньому Кіпр чекає перезавантаження. Це торкнеться буквально всіх сфер: як економіки в цілому, так і навіть розвитку альтернативних форм туризму. Які зміни планує острівна держава Європи і як це вплине на ринок та на інвестиції в нерухомість Кіпру.

Економіка.
Країна розуміє, що в першу чергу потрібно усунути шкоду, завдану кризою у 2020 році, переосмислити та перетворити економіку і бізнес-моделі, щоб вони відповідали вимогам 21 століття. Евгеніос Євгеніу, генеральний директор PwC Cyprus, говорить про те, що економіку Кіпру потрібно трансформувати погоджуючи з пріоритетами, які діють в ЄС, звернувши особливу увагу на цифрову і зелену економіку. На Кіпрі працюють над розробкою довгострокової стратегії щодо переведення економіки країни на більш стійку основу. План відновлення ЄС, в якому основний наголос на розвитку цифрових і зелених програм, робить це ще більш реалістичним. На Кіпрі заявляють, що можуть скласти більш амбітний план, розроблений з урахуванням всіх потреб сучасного суспільства, і мають намір його здійснити.

Медицина, освіта та житлова політика.
Сектор охорони здоров’я потрібно розглядати в ширшому контексті, вважають на Кіпрі, через те, що на цю сферу сильно впливають психічне здоров’я, освіта, дохід, харчування, спосіб життя і житло. Ці показники мають вирішальне значення для здоров’я населення країни. В результаті реформ на Кіпрі, управління охороною здоров’я має ґрунтуватися виходячи з теперішніх реалій. Для цього знадобиться аналіз даних і технології, щоб підвищити ефективність у сфері охорони здоров’я.

Ключова роль реформи освіти на Кіпрі буде полягати в тому, щоб скоротити розрив між тим, що забезпечує система освіти, і потребами суспільства. З цією метою держава повинна буде інвестувати у всю систему освіти країни, особливо на цифровому рівні для того, щоб модернізувати, оновити методи навчання і підвищити якість.

Демографічні тенденції на Кіпрі вказують на зростання числа літніх людей. Для Кіпру важливо вжити заходів з планування для заохочення розвитку спеціалізованих спільнот будинків для людей похилого віку та будинків з обслуговуванням, а також введенню податкових пільг для стимулювання ініціатив приватного сектора в цьому напрямку. Це дозволить літнім людям прожити додаткові роки з комфортом.

Об’єкти нерухомості на Кіпрі, перегляньте пропозиції для інвестицій.

Технології.
У найближчі десятиліття інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ) радикально вплинуть на світову економіку, і Кіпр позиціонує себе тут в авангарді Четвертої промислової революції. Кіпр вже є домом для кількох міжнародних технологічних компаній. За останні роки країна вжила заходів, щоб забезпечити своє майбутнє як визнаного міжнародного бізнес-центру, так і нового технологічного центру. Кілька великих міжнародних ІКТ-компаній зараз мають свої регіональні та глобальні штаб-квартири на Кіпрі, в тому числі:

  • NCR, світовий лідер в області рішень для споживчих транзакцій;
  • Amdocs, провідний міжнародний постачальник програмного забезпечення та послуг;
  • Wargaming, всесвітньо відомий розробник відеоігор;
  • Viber, популярна комунікаційна онлайн платформа.

Міжнародні важковаговики, такі як Microsoft, SAP, Oracle та IBM, розміщувалися на Кіпрі протягом багатьох років, і острів поступово став найкращим місцем для індустрії фінансових технологій, надаючи притулок для деяких з найбільших у світі брокерів форекс і онлайн торгових майданчиків. Кіпр змінюється і готується до того, щоб перетвориться в технологічний кластер, де технологічні підприємства скористаються безліччю переваг, які пропонує країна.

Туризм та оздоровлення.
Для виправлення наслідків, завданих туризму через пандемію 2020 року, на Кіпрі прагнуть підвищити свою привабливість в медичному напрямі. Міжнародний постачальник медичних послуг створює мережу приватних лікарень, що пропонують свої послуги пацієнтам по всьому світу, і прагне зробити Кіпр центром медичного туризму на карті. Все більше країн починають бачити фінансові вигоди від цього ринку, що розвивається.

Своєю чергою Кіпр пропонує широкий спектр послуг, від необхідної хірургії до різних альтернативних методів лікування. Лікарні Кіпру пропонують іноземним пацієнтам можливість поїхати на острів зі своїми лікарями, щоб пройти операцію або пройти курс лікування. Міністр туризму Кіпру Саввас Пердіос сказав, що зростання популярності медичного туризму вже давно привертає увагу уряду Кіпру. Пердіос підтвердив, що влада зробила медичний туризм однією з основ стратегічного плану дій з розвитку туризму на Кіпрі на десятиліття до 2030 року.

Туристичні агенти Кіпру також роблять свій внесок у розвиток альтернативних форм туризму. Василіс Стаматаріс, президент Асоціації туристичних агентств Кіпру, сказав, що вони прагнуть займатися іншими формами туризму, а не просто пропонувати пакети з сонцем і морем.

Інвестиції в нерухомість Кіпру.
Для сектора нерухомості зростання числа літніх людей і молоді й тенденція на екологічні будинки означає, що проєкти з відродження центрів міст і збільшенню доступного житла повинні стати частиною реконфігурації сектора нерухомості. Пропозиції щодо розвитку будинків для пристарілих стосуються стійкості сектора нерухомості в ширшому сенсі. Залучення іноземних компаній, пов’язаних з сучасними технологіями й розвиток медичного туризму в майбутньому, будуть позитивно впливати на розширення і поліпшення сектора нерухомості на Кіпрі.

Міністр закордонних справ Кіпру Нікос Хрістодулідес говорить про те, що необхідно зосередити увагу на відновленні іноземних інвестицій, оскільки острів виходить з пандемічної кризи. Попри пандемію, Кіпр залишається привабливим місцем для інвестицій. Більш ніж половина від загального числа інвесторів (56%) з оптимізмом дивляться на наступні три роки. Ці результати вигідно відрізняються від результатів інших більш зрілих європейських ринків, а також від загального європейського ринку, де позитивні настрої складають 39%.