fbpx

Інвестиції в нерухомість: Кіпр VS Україна, порівняльний аналіз

Інвестиції в нерухомість: Кіпр VS Україна, порівняльний аналіз

Яка вартість нерухомості на Кіпрі і якщо порівнювати з цінами на житло в Україні, якого класу об’єкти можна придбати на території острівної держави та, що на ці гроші можна купити в столиці або в великих містах? Розберемося на прикладах.

Щоб стати резидентом Кіпру, однією з найбезпечніших країн світу, досить придбати житлову нерухомість загальною ринковою вартістю не менше 300 000 євро. Якщо мета – заробити на оренді житлової нерухомості, то дивитися варто на туристичні локації, наприклад, Айя-Напу, Пафос і Протарас. Більше 60% туристів Кіпру віддають перевагу саме ці курорти. Протарас дуже люблять місцеві жителі, вважаючи його кращим місцем на острові, в серпні до 80% жителів острова збирається тут.

Яку нерухомість можно придбати на Кіпрі в регіоні Фамагуста

В районі Айя-Напи й Протарасу доступні апартаменти з кількістю спалень від 1 до 3, площею від 60 до 130 кв. м і вартістю від 105 000 до 230 000 євро. Якщо розглядати віллу з 3 спальнями, житловою площею 140 кв. м і площею ділянки від 300 до 370 кв. м її вартість буде в діапазоні від 270 000 до 290 000 євро. Тобто сума в 300 тисяч євро дозволяє робити вибір між однією великою віллою або купівлею трьох апартаментів з 1 спальнею вартістю близько 105 тисяч євро кожен.

Крім нерухомості і права на постійне місце проживання, покупець разом з нерухомістю Кіпру отримує пасивний дохід – діапазон прибутковості від ренти тут становить від 5 до 9% річних. Плюс резидентство відкриває власнику нерухомості доступ до національної системи охорони здоров’я і освіти, статус податкового резидента з дуже лояльною податковою політикою, життя в європейській країні з вільним і необмеженим пересуванням по країнах Євросоюзу.

Яку нерухомість можна придбати в українських містах на суму рівну вартості нерухомості на Кіпрі

В Україні 300 000 євро перетворяться в 9,9 млн грн.
У Києві вартість житлової нерухомості стартує від 980 000 грн (це близько 30 тисяч євро) за однокімнатну квартиру на околиці столиці. А за 8,8 млн грн (270 тисяч євро) можна придбати 4-кімнатну квартиру площею 160 кв.м недалеко від центру.

В Одесі найдоступніші квартири це 1-кімнатні, площею близько 30 кв. м. Їх вартість становить від 550 000 грн (166 тисяч євро). А ось за 9,6 млн грн можна придбати 3-кімнатну квартиру, площею 163 кв. м. Але прибутковість вітчизняної нерухомості не перевищує 5% і не дає такої кількості бонусів як програма Кіпру при інвестиції в нерухомість.

Детальніше варіанти й вартість нерухомості на Кіпрі можна подивитися в реченні інвестицій в європейську нерухомість від IC Realty, європейського партнерського офісу InCo home.