fbpx

Статистика така як вона є. Або здорових немає, є недообстежені

Статистика така як вона є. Або здорових немає, є недообстежені

У InCo home ми не обмежуємося лише аналітикою по ринку нерухомості, використовуємо знання, відстежуючи й статистику, яка зачіпає сьогодні кожного. Так як в сферу професійних інтересів входить Кіпр, серед інших даних в компанії оцінюють і статистику захворюваності COVID-19 на Кіпрі.

Оскільки у сферу професійних інтересів входить Кіпр, серед різних даних переглядав статистику захворюваності злощасним COVID-19 по Кіпру.
У цей момент з минулого подав голос статистик, що так і не відбувся, давно й успішно похований під купою проводок і фінансових розрахунків. Аналіз даних з відкритих джерел, наприклад, показав, що хвороба протікає безсимптомно в майже 30% випадків. Але про все по черзі.

Отже, сьогодні ця острівна держава успішно впоралося з епідемією, про що можна говорити з повною впевненістю. Кількість випадків в останні дні, за рідкісним винятком, становить два три випадки в день, і якщо порівнювати з Україною, у нас ця цифра могла б бути еквівалентна 100-150 випадків на день в пропорціях нашої країни. Кіпр, як і весь світ, завмер в очікуванні дня, коли на табло з’являться заповітні нулі, і судячи з прекрасної погоді та аномальної спеки тут цей день не за горами.

Смертельні випадки склали 1,9% від числа хворих,

або 12% від тих хто потрапили в лікарню,

або 50% хто потрапив в реанімацію

або 60% від інтубірованних.

Кіпр давно розгорнув програму обов’язкового тестування всіх працівників публічного сектору, учнів шкіл та проводить випадкові вибіркові тестування (на цей час проведено два — в регіоні Ларнаки й Пафосу).

Завдяки такому підходу в країні вдалося отримати цікаві й статистично значущі показники, що проявили безсимптомний перебіг хвороби.

Наприклад, на підставі цих даних з імовірністю 95% можна стверджувати, що хвороба протікає безсимптомно у 28,25% і до 32,2% випадках.

Імовірність бути госпіталізованим, при діагностуванні хвороби, коливається в межах від 17% до 21%. При цьому особи, яких можна віднести до групи ризику по хоча б одному з критеріїв, складають від 38.8% до 42.96% від загального числа хворих.

Імовірність потрапити до реанімації якщо захворів знаходиться в межах від 1.6% до 5.5%, при цьому бути інтубованим від 1% до 4.95%, ну і відповідно померти до 3.73%.

Середній медіанний вік хворих становить 45 років, середній медіанний вік тих хто потрапив в лікарню становить 62 роки й середній медіанний вік тих хто потрапили в реанімацію 65.5 років.

На жаль, доступної інформації недостатньо, щоб якісно порівняти дані показники з Україною. Але з огляду на те, що на Кіпрі населення молодше ніж в Україні (Кіпр — медіанний вік 38 років, і практично 41 рік в Україні, пропорція тих хто старше 55 років 24% у Кіпру та, відповідно, 30% в України) слід робити поправку для України, на жаль, в гіршу сторону. Швидше за все, можливо розглядати верхню межу довірчого інтервалу, як можливе середнє значення для України.

На перший погляд статистика не така страшна, але озираючись на кількість безсимптомних випадків, розумієш причини появи повідомлень, що дана пандемія дуже можливо перетече в ендемії й нам треба вчитися з цим жити. Якщо зіставити дані кіпрської статистики з українською та прийняти кількість померлих як якесь еталонне значення, то з урахуванням недостатнього рівня тестування в Україні, слід очікувати, що кількість невиявлених хворих в Україні становить як мінімум 10 тисяч осіб на цей час і, швидше за все, це люди, у яких хвороба протікає безсимптомно.

Бережіть себе й оточення, і будьте здорові!

Джерело – блог співвласника і партнера інвестиційної компанії InCo home, Романа Бєліка на Ліга.net