fbpx

Що чекає ринок нерухомості у 2021 році

Що чекає ринок нерухомості у 2021 році

Прогноз від експертів ринку нерухомості підготували у 100realty.ua 7 основних фактів.

Що чекає ринок нерухомості у 2021 році, і які фактори будуть найбільш впливати, назвав Роман Бєлік, співвласник і партнер InCo home, в коментарі для видання.

  1.  Досвід показав, що локдаун призводить до відкладеного попиту. Наприклад, наші продажі після весняного карантину, по об’єктах в будівництво яких інвестувала компанія, за липень-серпень зросли на 60% в порівнянні з другим карантинним кварталом.
  2. Нові обмеження з 8 по 24 січня ринок нерухомості особливо не відчує, оскільки січень і перша половина лютого традиційно період затишшя на ринку.
  3. Ситуація після локдауна залежить від споживчих настроїв. Стимулювати споживчий попит зможуть успішна вакцинація від COVID і на цьому тлі обнадійливі дані про економічне зростання.
  4. Наші очікування — зростання цін на нерухомість мінімум на 10%, і цей ефект буде мультиплікувати з традиційною, очікуваною весняною девальвацією гривні.
  5.  Основними факторами впливу й одночасно ризиками для ринку можуть стати невдачі у сфері охорони здоров’я і вакцинації, що призведе до розчарування споживачів.
  6. Негативні очікування пов’язані з крахом декількох найбільших забудовників можна вважати вже минулим.
  7. У наступному році як і раніше не будуть усунені фактори, що роблять інвестування в нерухомість ризикованим. Питання корупції, проблеми в адміністративних і профільних держорганах, що регулюють ринок, є зараз і нікуди не дінуться у 2021 році.

Більше аналітики від експертів ринку в матеріалі видання.

Детальніше про те як ринок первинної нерухомості в 2021 році показав впевнене зростання за I квартал в аналітиці від InCo home.