Нововведення встановлює мінімальні вимоги до енергоефективності будівель, а також впроваджуються єдині з країнами ЄС стандарти для розрахунку показників енергоефективності.
На думку Сергія Трофимчука, керівника служби контролю капітальних інвестицій InCo home нововведення по суті кардинальних змін не принесе, але позитивно вплине на галузь, завдяки ряду нових підходів у будівництві та проєктуванні будинків.
Це корисне нововведення. Тепер більш точно позначені вимоги, які консолідовані в єдиний документ, що спростить роботу проєктних підрозділів. Також буде зрозуміла і визначена енергоефективність будь-якого об’єкта, завдяки, в тому числі, і впровадженню такого документа, як енергетичний паспорт об’єкта. Майбутній власник будівлі, перед отриманням права власності, тепер зможе абсолютно чітко розуміти енерговитратність об’єкта.
Також один з найбільш позитивних моментів нової ДБН — сучасна і зрозуміла класифікація класності енергоефективності того чи іншого об’єкта, що дозволить правильно замовляти, що ти хочеш побудувати й з якими параметрами з енергоефективності, вказавши тільки одну абревіатуру. Звичайно, це не може не відбитися на собівартості будівництва, тому що чим більше класність будівлі по параметрах енергоощадження, тим вище витрати. Але тут варто нагадати, що при установці, наприклад, енергоощадного котла, зменшуються витрати по електроенергії або газу, відповідно, при початкових більш високих витратах ми отримаємо дуже хорошу економію при експлуатації об’єкта.
Довгий час поняття енергоефективності в Україні обмежувалося комфортом людини в межах тільки його квартири, а за її межами могло бути хоч мінус 20, головне, що у тебе вдома тепло, хоча все в комплексі лягає на витрати того ж жителя. За новими вимогами енергоефективності робиться акцент на всі аспекти, і це буде виражатися не тільки в розрізі утеплення та ізоляції, а також в параметрах економії витрат всіх можливих енергоресурсів в процесі експлуатації.
По суті нова ДБН нічого не змінює, тільки посилює і більше конкретизує вимоги, а також об’єднує вже чинні норми. Не важливо, що планується до будування — двоповерховий котедж або 25-поверховий будинок, в обох випадках можна застосувати один з варіантів реалізації по класності, а значить, на виході отримати відповідний об’єкт зі зрозумілими, прозоро розрахованими енерговитратами. Тепер кінцевий користувач може приймати рішення, хоче він жити чи працювати в пропонованій будівлі на підставі об’єктивних і чітких параметрів.